You are currently viewing SOLIDARITATE CREȘTINĂ ÎN PAROHIA GHEBOIENI A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

SOLIDARITATE CREȘTINĂ ÎN PAROHIA GHEBOIENI A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la inițiativa preoților Florian Solomon și Ștefan Iancu de la Parohia Gheboieni, Protoieria Târgoviște Nord, cu ajutorul binevoitor și generos al credincioșilor din comunitate și cu cel al Crucii Roșii, filiala Dâmbovița, prin implicarea domnului președinte Gheorghe Popescu, a fost renovată total casa domnului Eugen Bicu, fiu al parohiei mai sus amintite.
   Această acțiune filantropică a avut loc urmare a faptului că locuința domnului Bicu a fost distrusă de foc, în urma unui nefericit accident, de aceea, comunitatea locală, la inițiativa Bisericii străbune, a dorit să ofere un semn de solidaritate și iubire creștină.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI