You are currently viewing SOLIDARITATE CREȘTINĂ PENTRU 30 DE COPII AI PAROHIEI ȘOTÂNGA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

SOLIDARITATE CREȘTINĂ PENTRU 30 DE COPII AI PAROHIEI ȘOTÂNGA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

         

 Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la Parohia Șotânga, din Protoieria Pucioasa, a avut loc în ziua de 17 octombrie 2020 o acțiune social-filantropică, denumită „Filantropie pentru copilărie”, care a constat în oferirea de îmbrăcăminte, încălțăminte și dulciuri pentru 30 de copii din parohie, proveniți din familii defavorizate.
   Expresie a solidarității și iubirii față de copiii nevoiași din parohie, acțiunea a fost susținută de firma Best Market, prin doamna Elena Soloman și dna Carmen Chiriță. Cu respectarea măsurilor epidemiologice în vigoare, darurile au fost distribuite la biserică și la familiile nevoiașe.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI