You are currently viewing SOLIDARITATE PENTRU AJUTORAREA UNUI FIU DUHOVNICESC AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

SOLIDARITATE PENTRU AJUTORAREA UNUI FIU DUHOVNICESC AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Miercuri, 1 iunie 2016, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, în parcul central din Pucioasa, a avut loc un eveniment caritabil dedicat unui tânăr grav bolnav, din localitate, care are nevoie de tratament medical de specialitate.
   La acțiunea filantropică au participat Pc. Pr. Cons. Ionuț Ciprian Ileana, delegat al Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, Pc. Pr. Iulian Rainea, Protopop de Pucioasa, oficialități locale și tineri din orașul Pucioasa.
   Cu acest prilej, s-a organizat un concurs de ciclism, s-au licitat mai multe materiale sportive și s-au organizat expoziții cu vânzare a produselor confecționate de voluntari, toate în beneficiul tânărului mai sus amintit.
   Precizăm că acest tânăr a fost sprijinit, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţiei Sale, de parohiile Moţăieni I şi Moţăieni II din Protoieria Pucioasa, care au realizat o colectă la care a contribuit şi Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviştei, valoarea totală fiind de 5.300 lei.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI