You are currently viewing SOLIDARITATE ȘI FILANTROPIE CREȘTINĂ ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

SOLIDARITATE ȘI FILANTROPIE CREȘTINĂ ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

     

 

   Parohiile : Valea Lungă Ogrea, Valea Lungă Gorgota, Viforâta și Moțăieni II, din Protoieria Pucioasa, au oferit, vineri, 9 noiembrie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Centrului Floarea Speranței din Pucioasa, produse igenico-sanitare și de menaj, ca sprijin pentru activitatea cotidiană a instituției.

   Parte a proiectului eparhial de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, această acțiune filantropică reprezintă un mijloc concret de promovare a binelui și a solidarității în comunitatea noastră locală.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI