You are currently viewing SOLIDARITATE ȘI GENEROZITATE CREȘTINĂ ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

SOLIDARITATE ȘI GENEROZITATE CREȘTINĂ ÎN COMUNITATEA NOASTRĂ LOCALĂ

Centrul de Recuperare și Reabilitare a Persoanelor cu Handicap Țuicani a primit, joi, 13 mai 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, produse igienico-sanitare, fructe, dulciuri și răcoritoare, din partea parohiilor: Dărmănești I, Moreni I, Moreni II, Stavropoleos, Schela Mare, și Ghirdoveni II din cadrul Protoieriei Târgoviște Sud.
Solidaritatea ca manifestare a filantropiei creștine reprezintă mesajul central pe care această activitate caritabilă dorește să-l transmită, ca parte a proiectului filantropică de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI