You are currently viewing SPITALUL DIN ORAȘUL GĂEȘTI A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

SPITALUL DIN ORAȘUL GĂEȘTI A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

   Joi, 24 mai 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Scheiu I, Scheiu II, Crângurile de Jos și Valea Caselor, Protoieria Găești, au oferit Spitalului din orașul Găești – Secția Pediatrie, scaune pentru sala de mese, obiecte necesare acestui așezământ de utilitate publică. Manifestare a implicării Bisericii noastre strămoșești în problemele comunitare concrete, această acțiune aparține inițiativei Înaltpreasfinției Sale de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI