You are currently viewing SPITALUL OCHIURI – GURA OCNIȚEI DIN NOU BENEFICIAR AL SPRIJINULUI BISERICII

SPITALUL OCHIURI – GURA OCNIȚEI DIN NOU BENEFICIAR AL SPRIJINULUI BISERICII

Spitalul Ochiuri – Gura Ocniței a primit în dar, miercuri, 24 august 2022, o mașină de spălat vase, în cadrul proiectului filantropic, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ce are ca scop sprijinirea constantă a instituțiilor sociale din județul nostru.

Această acțiune s-a desfășurat cu ajutorul parohiilor: Decindeni, Dragomirești, Gura Bărbuleț, Izvoare și Ocnița I, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord. De asemenea, ea se constituie într-o nouă invitație la a dărui, la stimularea într-ajutorării în cadrul comunității noastre locale.

Donația a fost oferită de preoții de la parohiile mai sus amintite, însoțiți de tineri din comitetele parohiale de tineret.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI