You are currently viewing SPRIJIN BISERICESC PENTRU CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ȘI ASISTENȚĂ PENTRU PERSOANE CU HANDICAP DIN PUCIOASA

SPRIJIN BISERICESC PENTRU CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ȘI ASISTENȚĂ PENTRU PERSOANE CU HANDICAP DIN PUCIOASA

     

 

   Joi, 31 august 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, s-a desfășurat, la Centrul de îngrijire și asistență pentru persoane cu handicap (Azilul de bătrâni) Pucioasa, o acțiune filantropică cu participarea parohiilor Runcu I, Săteni, Șerbănești și Gura-Vulcănii, în cadrul cărei au fost oferite produse igienico-sanitare și alimentare.
   Acțiune săptămânală a Arhiepiscopiei Târgoviștei de sprijinire a centrelor sociale din județul Dâmbovița, aceasta reprezintă o inițiativă a Înaltpreasfinției Sale cu scopul oferirii de ajutor concret, dar și pentru a îndemna și pe alții să urmeze aceste exemple.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI