You are currently viewing SPRIJIN BISERICESC PENTRU FUNDAȚIA CARABELLA INTERNAȚIONAL DIN GĂEȘTI

SPRIJIN BISERICESC PENTRU FUNDAȚIA CARABELLA INTERNAȚIONAL DIN GĂEȘTI

         În cadrul bine cunoscutului proiect eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, miercuri, 5 septembrie 2018, Fundația Carabella Internațional din Găești a primit sprijin, constând din produse alimentare și igenico-santiare, din partea parohiilor Grecii II, Jugureni, Poroinica II, Răscăieți și Vișina I din cadrul Protoieriei Găeşti.
         Exemplu de filantropie și invitație la solidaritate comunitară, acest proiect al Eparhiei noastre manifestă iubirea solidară creștină.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI