You are currently viewing SPRIJIN DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU O FIICĂ A EPARHIEI AFLATĂ ÎN SUFERINȚĂ

SPRIJIN DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU O FIICĂ A EPARHIEI AFLATĂ ÎN SUFERINȚĂ

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 9 februarie 2017, Centrul Eparhial al Arhiepiscopiei Târgoviștei, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic, a oferit sprijin financiar unei fiice a Eparhiei noastre aflate în suferință din cauza unor afecțiuni grave, pentru a merge la investigatii de specialiate și tratament, în regim de urgență, la o instituție medicală de specialitate din București.
   Această acțiune filantropică, semn al solidarității creștine, se constituie întru-un model de urmat și pentru alte instituții și persoane cu scopul de a ajuta semenii noștri aflați în momente de cumpănă.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI