You are currently viewing SPRIJIN PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA PUCIOASA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

SPRIJIN PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA PUCIOASA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

  

 Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 17 noiembrie 2016, parohiile: Moțăeni I, Valea Lungă-Gorgota, Valea Lungă-Ogrea și Viforâta, din Protoieria Pucioasa, au oferit produse igenico-sanitare și alimentare Căminului de bătrâni de la Pucioasa, instituție socială în care sunt îngrijiți 56 de bătrâni.

   Această acțiune filantropică, parte a proiectului eparhial, săptămânal, de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, are ca obiectiv acoperirea unor nevoi urgente și sensibilizarea oamenilor și a comunităților locale pentru a se implica, la rândul lor, în astfel de activități în favoarea aproapelui.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI