You are currently viewing SPRIJIN PENTRU CENTRUL DE CRIZĂ DIN PUCIOASA

SPRIJIN PENTRU CENTRUL DE CRIZĂ DIN PUCIOASA

 

   Vineri, 28 iulie 2017, Arhiepiscopia Târgoviștei, prin intermediul Protoieriei Pucioasa, a oferit Centrului de criză pentru adulți „Floarea Speranței” din Pucioasa, produse alimentare și igenico-sanitare. Acest demers de sprijinire a funcționării optime a instituției sociale a fost inițiat de preoții de la parohiile Pucioasa I și II, Costești și Podurile Pucioasa.
   Astfel de acțiuni social-filantropice, se desfășoară cu regularitate în Eparhia noastră, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, și aparțin proiectului Arhiepiscopiei Târgoviștei de sprijinire a centrelor sociale de pe raza județului Dâmbovița.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI