You are currently viewing SPRIJIN PENTRU CENTRUL SOCIAL „FLOREA SPERANŢEI” DIN PUCIOASA

SPRIJIN PENTRU CENTRUL SOCIAL „FLOREA SPERANŢEI” DIN PUCIOASA

              

     

 

   Joi, 28 iulie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în cadrul proiectului eparhial de sprijinire a instituţiilor sociale din judeţul Dâmboviţa, parohiile Pucioasa, Pucioasa I, Pucioasa II şi Costeşti au oferit materiale educative Centrului Social “Florea Speranţei” din Pucioasa, necesare optimei desfăşurări a activităţii acestei instituţii. Precizăm ca această iniţiativă de sprijinire a centrelor sociale din Eparhia noastră are ca obiectiv, pe lângă ajutorarea concretă a acestora şi oferirea de exemple care să nască solidaritate şi sprijin din partea a cât mai mulţi semeni de-ai noştri.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI