You are currently viewing SPRIJIN PENTRU CENTRUL SOCIAL INTEGRAT “SF. MARIA” DIN TÂRGOVIŞTE

SPRIJIN PENTRU CENTRUL SOCIAL INTEGRAT “SF. MARIA” DIN TÂRGOVIŞTE

 

                                                      

 

     Miercuri, 2 martie 2016, Arhiepiscopia Târgoviştei, prin intermediul Protoieriei Târgovişte Sud, a oferit produse alimentare şi igenico-sanitare Centrului Social Integrat “Sf. Maria” din Târgovişte. Aceste bunuri, necesare funcţionării optime a instiuţiei sociale mai sus amintite au fost achiziţionate prin străduinţa preoţilor din parohiile Ghirdoveni I şi Văcăreşti.

      Reamintim că acest tip de acţiuni social-filantropice, intensificate în ultima perioadă în Eparhia noastră, se desfăşoară cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, şi aparţin proiectului Arhiepiscopiei Târgoviştei de sprijinire a centrelor sociale, de pe raza judeţului Dâmboviţa.

 

 BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI