You are currently viewing SPRIJIN PENTRU SPITALUL MUNICIPAL DIN MORENI ÎN CADRUL PROIECTULUI FILANTROPIC AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

SPRIJIN PENTRU SPITALUL MUNICIPAL DIN MORENI ÎN CADRUL PROIECTULUI FILANTROPIC AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Spitalul Municipal din Moreni a primit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, miercuri, 17 august 2022, o cantitate considerabilă de hârtie de imprimantă pentru nevoile curente ale instituției.

De data aceasta, proiectul filantropic inițiat la nivel eparhial de Mitropolitul Nifon, ce vizează sprijinirea constantă a instituțiilor sociale și medicale, din cadrul căruia face parte și această acțiune socială, a fost continuat de parohiile: Moreni I, Moreni II, Schela Mare și Produlești, din Protoieria Târgoviște Sud.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI