You are currently viewing TABĂRĂ LA MARE PENTRU COPII OFERITĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

TABĂRĂ LA MARE PENTRU COPII OFERITĂ DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon și sub coordonarea Pr. Ionuț Ghibanu, Vicar eparhial și Președinte al Asociației, copiilor ocrotiți de Asociația Centrul Diaconal “Casa Creștină”, în cadrul Apartamentului de tip familial “Sf. Ier. Nicolae”, le-a fost oferită, de către Arhiepiscopia Târgoviștei, o tabără pe litoral, în perioada 19-24 iunie 2023.

Însoțiți de Pr. Lucian Bordei, educator și un voluntar, copiii au mers în stațiunea Eforie Nord. Cu acest prilej, au vizitat diverse obiective turistice de pe litoralul Mării Negre, precum: Delfinariul din Constanța, Micro rezervația de animale și păsări exotice, Faleza Cazinoului din Constanța, Catedrala Sf. Apostoli Petru și Pavel din Constanța, Aquapark Eforie Nord și Mănăstirea Techirghiol.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTE