You are currently viewing TABĂRĂ LA MUNTE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE

TABĂRĂ LA MUNTE PENTRU COPIII DE LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE

          

 

   Marți, 23 august 2016, cu binecuvântarea și sprijinul Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, copiii din cadrul Apartamentului Social protejat Sf. Ier. Nicolae al Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei au plecat în tabără la munte, la Mânăstirea Peștera, pentru câteva zile, unde se vor bucura de un program duhovnicesc și cultural menit să le susțină formarea integrală în spiritul valorilor noastre creștine și românești.
   Reamintim că prin bunăvoința Înaltpreasfinției Sale, acești copii au primit în dar și o tabără la mare, anul acesta, cum de fapt li s-a oferit, cu generozitate, în fiecare an. Prin intermediul Centrului Social Creștin, Eparhia noastră poartă de grijă acestor copii, străduindu-se le zidească o personalitate bine fundamentată pe principiile evanghelice și să ofere un exemplu demn de urmat în societatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI