You are currently viewing TABĂRĂ PENTRU TINERI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

TABĂRĂ PENTRU TINERI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

 

    

 

 

   În perioada 16-18 iulie 2018, cei 14 elevi care au obținut locul I la etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Religie, de anul acesta, au participat, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ca recompensă pentru performanța lor educațională, la o tabără care s-a desfășurat la Mănăstirea Peștera.
   Elevii, coordonați de către Pr. prof. Marian Dobrescu, directorul Liceului de Muzică și Arte Bălașa Doamna din Târgoviște, au luat parte la slujbele desfășurate în cadrul mânăstirii, au participat la drumeții, în zonele din apropierea sfântului locaș, și au purtat discuții pe teme de spiritualitate și de cultură creștin-ortodoxă.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI