You are currently viewing TABERE PENTRU COPIII OCROTIȚI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

TABERE PENTRU COPIII OCROTIȚI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Copiii ocrotiți la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei au participat, în această vară, cu binecuvântarea și sprijinul Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la două tabere si la diverse activități educaționale. În luna iulie a acestui an, copiii au fost în tabără la mare, în stațiunea Eforie Nord, iar, în această săptămână, în cea de a doua tabără, s-au bucurat de bunăvoința generoasă de la Mănăstirea Peștera Ialomiței. În cadrul acestor tabere, copii au purtat discuții duhovnicești, au efectuat drumeții și au participat la sfintele slujbe, sub supravegherea celor desemnați special în acest sens.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI