You are currently viewing TINERI ALĂTURI DE PREOȚII DIN PAROHIILE LOR AU OFERIT DARURI AZILULUI DE LA BĂLTENI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

TINERI ALĂTURI DE PREOȚII DIN PAROHIILE LOR AU OFERIT DARURI AZILULUI DE LA BĂLTENI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Tineri de la parohiile: Bolovani, Bujoreanca, Conțești, Dârza, Lungulețu I și Slobozia Moară, din Protoieria Titu, însoțiți de preoții lor, au oferit, vineri, 16 septembrie 2022, Azilului „Sfinții Mihail și Gavril” din localitatea Bălteni, produse de curățenie și alimente necesare în activitatea cotidiană a instituției.

Acest demers continuă proiectul de sprijinire constantă a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, ca ajutor concret în comunitatea noastră locală și ca exemplu de urmat și de către alții.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI