You are currently viewing TINERI DE LA COMITETELE DE TINERET PAROHIAL DIN TÂRGOVIȘTE AU PARTICIPAT LA O ACȚIUNE DE ECOLOGIZARE

TINERI DE LA COMITETELE DE TINERET PAROHIAL DIN TÂRGOVIȘTE AU PARTICIPAT LA O ACȚIUNE DE ECOLOGIZARE

          

     

 

   Cu ocazia Zilei Mondiale a Curățeniei, în luna septembrie, dedicată protejării creației lui Dumnezeu, sâmbătă, 21 septembrie 2019, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, 60 tineri din cadrul comitetelor de tineret parochial ale parohiilor din Municipiul Târgoviște au participat, ca voluntari, la curățenia zonei de la Podul Mihai Bravu.
   Desfășurată prin intermediul Sectorului Social-Filantropic, această acțiune a avut în vedere ecologizarea spațiul amintit mai sus și promovarea viziunii ortodoxe asupra creației lui Dumnezeu, ca unic spațiu posibil de existență al omului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI