You are currently viewing TINERI DE LA PAROHIA BOLOVANI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI

TINERI DE LA PAROHIA BOLOVANI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIȚEI

          

 

     

   În perioada 20 – 22 august 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, Parohia Bolovani, prin intermediul Pr. Vasile Voicilă, a organizat, pentru al treilea an la rând, o tabără de vară la Mănăstirea Peştera Ialomiţei.
   Coordonaţi de către doamna învăţătoare Raluca Vătase şi ajutată de membri ai Consiliului Parohial şi din Comitetul de femei parohial, 16 copii din cadrul Comitetului de tineri şi dintre cei mai merituoşi elevi ai claselor a III-a şi a IV-a au participat la programul liturgic al mănăstirii, au vizitat locurile din vecinătatea mănăstirii şi au efectuat diverse drumeţii şi activităţi sportive şi educaţionale specifice vârstei, ca o încununare a Parteneriatului dintre Biserică şi Școală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI