You are currently viewing TINERI DE LA PAROHIA VÂRFURI, ÎN PELERINAJ LA MĂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIŢEI

TINERI DE LA PAROHIA VÂRFURI, ÎN PELERINAJ LA MĂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIŢEI

          

 

           

 

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, luni, 26 august 2019, Parohia Vârfuri a oferit o excursie la Mănăstirea Peștera Ialomiței, pentru 25 de copii merituoși, care fac parte din grupul de cateheză al parohiei.

      Însoțiți de Pr. Ciprian Butcă, tinerii au participat la programul liturgic al mănăstirii, apoi au vizitat obiectivele turistice din jurul vetrei monahale, monumente naturale ale munţilor Bucegi: Peștera Ialomiței, Sfinxul și Babele.

      Activitatea recreativă a fost organizată pentru a răsplăti implicarea tinerilor în acțiunile culturale și sociale din parohie.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI