You are currently viewing TINERI ÎMPREUNĂ CU PREOȚII DE LA PAROHII CONTINUĂ SĂ FIE ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

TINERI ÎMPREUNĂ CU PREOȚII DE LA PAROHII CONTINUĂ SĂ FIE ALĂTURI DE INSTITUȚIILE SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

Din nou tineri, alături de preoții de la parohiile lor au oferit daruri unei instituții sociale din județul Dâmbovița, demersul aparținând proiectului filantropic inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon. De data aceasta este vorba despre Centrul Floarea Speranței din Pucioasa, care a primit luni, 10 aprilie 2023, daruri constând din produse igienico-sanitare, rechizite și birotică, din partea parohiilor: Dealu Mare, Doicești, Fieni, Glodeni și Gura Vulcănii, Protoieria Pucioasa.
Mai ales acum, în apropierea marii sărbători a Învierii Domnului, această activitate social-filantropică se constituie într-o invitație la imitație în comunitatea noastră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI