You are currently viewing TINERI ÎMPREUNĂ CU PREOȚII DE LA PAROHIILE LOR AU OFERIT DARURI SPITALULUI DIN PUCIOASA

TINERI ÎMPREUNĂ CU PREOȚII DE LA PAROHIILE LOR AU OFERIT DARURI SPITALULUI DIN PUCIOASA

Spitalul orășenesc din Pucioasa a primit, joi, 6 octombrie 2022, vizita unor tineri din comitetele parohiilor: Săteni, Șerbănești, Șotânga, Valea Leurzii și Valea Lungă Cricov. Însoțiți de preoții lor, aceștia au oferit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, produse igienico-sanitare, des folosite pentru bunul mers cotidian al instituției.

La inițiativa Înaltpreasfinției Sale, în Eparhia noastră se desfășoară acest proiect filantropic de sprijinire constantă a instituțiilor sociale, pentru a răspunde unor nevoi concrete și pentru a dărui comunității noastre locale o pildă de solidaritate și de iubire creștină.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI