You are currently viewing TINERI DE LA CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE AU OFERIT MĂRȚIȘOARE DOAMNELOR DE LA CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE DIN GURA OCNIȚEI

TINERI DE LA CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE AU OFERIT MĂRȚIȘOARE DOAMNELOR DE LA CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE DIN GURA OCNIȚEI

Tineri de la Catedrala Mitropolitană din Târgoviște, coordonați de Pr. Ștefan Voicu Radu, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, au confecționat mărțișoare, sub forma unor aranjamente florale din hârtie colorată. Acestea au fost oferite, luni, 1 martie 2021, celor 30 de doamne de la Centrul de Servicii Comunitare „Sfântul Andrei” din Gura Ocniței, în semn de apreciere, de speranță și de manifestare a comuniunii ecleziale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI