You are currently viewing TINERII DE LA PAROHII ALĂTURI DE PREOȚII LOR AU OFERIT DARURI SPITALULUI ORĂȘENESC DIN GĂEȘTI

TINERII DE LA PAROHII ALĂTURI DE PREOȚII LOR AU OFERIT DARURI SPITALULUI ORĂȘENESC DIN GĂEȘTI

Spitalul orășenesc din Găești a primit, marți, 11 octombrie 2022, vizita unor tineri de la parohiile: Mătăsaru I, Mătăsaru  II, Puțu cu Salcia, Cojocaru și Poroinica II. Aceștia, însoțiți de preoții lor, au dăruit instituției medicale produse igienico-sanitare ce vor fi utilizate în buna desfășurare a activității sale zilnice.

Preoții și tinerii de la parohii susțin, prin intermediul unor astfel de activități misionare, în mod constant, instituțiile sociale din județul Dâmbovița, implicându-se în aprofundarea proiectului filantropic inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI