You are currently viewing TINERII DIN CADRUL APARTAMENTULUI SOCIAL PROTEJAT SF. IER. NICOLAE AL CENTRULUI SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI ÎN TABĂRĂ PE LITORAL

TINERII DIN CADRUL APARTAMENTULUI SOCIAL PROTEJAT SF. IER. NICOLAE AL CENTRULUI SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI ÎN TABĂRĂ PE LITORAL

     

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, în perioada 26 iulie-3 august 2016, tinerii din cadrul Apartamentului Social Protejat Sf. Ier. Nicolae al Centrului Social Creştin al Arhiepiscopiei Târgoviştei au fost plecaţi într-o tabără pe litoral, la Eforie Sud, cu sprijinul domnului director Liviu Muşat al Agenţiei de Dezvoltare Regională Sud Muntenia. În această perioadă, apartementul social a fost complet igenizat, efectuându-se toate îndreptările necesare. Menţionăm, că tinerii din cadrul acestei instituţii vor pleca, în toamna acestui an, şi în tabără la munte, la Mânăstirea Peştera, cu sprijinul Înaltpreasfinţiei Sale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI