You are currently viewing TRANSMISIUNE LIVE PE PAGINA DE FACEBOOK A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI A SLUJBELOR DIN ZILELE DE 10 ȘI 11 AUGUST 2022 LA SĂRBĂTOAREA SFÂNTULUI IERARH NIFON

TRANSMISIUNE LIVE PE PAGINA DE FACEBOOK A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI A SLUJBELOR DIN ZILELE DE 10 ȘI 11 AUGUST 2022 LA SĂRBĂTOAREA SFÂNTULUI IERARH NIFON

La Târgoviște, sărbătorim și anul acesta, ca de altfel în fiecare an, pe Sfântul Ierarh Nifon, Patriarhul Constantinopolului și Mitropolitul  Țării Românești – ocrotitorul principal al Eparhiei noastre, eveniment la care iau parte  numeroși pelerini și credincioși.

Slujbele vor fi transmise LIVE, pe pagina oficială de Facebook a Arhiepiscopiei Târgoviștei astfel:

-miercuri, 10 august 2021 – sosirea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon și premierea celor 4 elevi din Eparhie care au obținut media generală 10 la Bacalaureat și a celor 17 elevi care au obținut primele locuri la etapa județeană a Olimpiadei Naționale de Religie și a Concursului Național interdisciplinar „Cultură și Spiritualitate”, dar și a celor 15 profesori îndrumători, în intervalul orar 18.50 – 19.45;

– joi, 11 august -Sfânta Liturghie, în intervalul orar 8.50-12.15.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI