You are currently viewing UN NOU PREOT LA CENTRUL DE RECUPERARE ȘI REABILITARE NEUROPSIHIATRICĂ – GURA OCNIȚEI

UN NOU PREOT LA CENTRUL DE RECUPERARE ȘI REABILITARE NEUROPSIHIATRICĂ – GURA OCNIȚEI

Pr. George Miloș a fost instalat, miercuri, 3 martie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de către Pc. Pr. Daniel Bălăjel, Consilier eparhial, ca noul preot al Centrului de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică Gura Ocniței din cadrul  Spitalului de Județean Urgență din Târgoviște.

La eveniment au fost prezenți: domnul Sorin Ioniță, Primarul Comunei Gura Ocnitei, domnul dr. Claudiu Dumitrescu, Managerul Spitalului Județean din Târgoviște,  doamna Rodica Nicolae, directorul medical al Spitalului Județean, doamna dr. Ioana Radu, coordonator al acestui centru și angajati ai spitalului.

Precizăm că Pc. Pr. George Miloș, a activat ca preot la Parohia Vizurești, Protoieria Titu, în perioada 1997-2021.

 

 BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI