You are currently viewing UN NOU PROIECT FILANTROPIC ÎN ARHIEPISCOPIA TARGOVIȘTEI

UN NOU PROIECT FILANTROPIC ÎN ARHIEPISCOPIA TARGOVIȘTEI

   

            

 

   La inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prin intermediul Sectorului Social Filantropic, Eparhia noastră a început, anul acesta, un nou proiect filantropic eparhial, intitulat Dumnezeu alături de noi, care presupune amenajarea în spitale a unor rafturi cu icoane, cărți și reviste religioase, puse gratuit la dispoziția bolnavilor, pentru a le oferi alinare, încurajare și speranță.

   Acest proiect s-a derulat deja în spitalele din municipiile Târgoviște și Moreni, precum și în orașele Pucioasa și Găești, unde au fost oferite câte două astfel de rafturi, urmând a se desfășura și în alte localități.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI