You are currently viewing VIZITĂ PASTORALĂ A I.P.S. MITROPOLIT NIFON ÎN MUNICIPIUL TÂRGOVIŞTE

VIZITĂ PASTORALĂ A I.P.S. MITROPOLIT NIFON ÎN MUNICIPIUL TÂRGOVIŞTE

               

 

   Marţi, 19 mai 2015, Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, însoţit de Părinţi Consilieri de la Centrul Eparhial, alături de domnul Adrian Ţuţuianu, Preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa, şi domnul Cristian Stan, Primarul Municipiului Târgovişte, a vizitat Parohia Buna Vestire din municipiul Târgovişte în vederea identificării soluţiilor pentru construirea unei trapeze şi a unei locuinţe parohiale.
   Apoi, s-au vizitat mai multe terenuri pentru identificarea unei posibile locaţii pentru amenajarea unui nou cimitir municipal.
La finalul vizitei, a fost verificat stadiul lucrărilor de la biserica Sf. Ioan Gură de Aur – Micro 6, ce va fi inaugurată în curând, pentru a sluji nevoile pastorale ale locuitorilor din partea de sud-vest a oraşului.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI