You are currently viewing ZIUA MONDIALĂ A SINDROMULUI DOWN ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ZIUA MONDIALĂ A SINDROMULUI DOWN ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Cu prilejul Zilei Mondiale a Sindromului Down, luni 21 martie 2022, copiii din cadrul Centrului de zi pentru copii cu autism și sindrom Down Sfânta Maria, împreună cu copiii de la Hera Kids afterscool au primit, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, daruri, constând din dulciuri, în semn de apreciere și de încurajare. Acestea au fost oferite prin intermediul Sectorului Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviștei, de Pr. Consilier Cristian Oancea.

În cadrul Centrului de zi pentru copii cu autism și sindrom Down Sfânta Maria desfășoară activități extrașcolare 10 copii cu sindrom Down, dar la acest eveniment, desfășurat la Hera Kids afterscool, au luat parte și copiii din cadrul acestei instituții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI