You are currently viewing COMEMORAREA UNUI EROU DIN CEL DE-AL DOILEA RĂZBOI MONDIAL, LA RĂZVAD

COMEMORAREA UNUI EROU DIN CEL DE-AL DOILEA RĂZBOI MONDIAL, LA RĂZVAD

                

 

      Miercuri, 22 noiembrie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, la împlinirea a 75 de ani de la moartea eroică a căpitanului Apostol Nicolae, în cel de-al Doilea Război Mondial, Asociația Națională Cultul Eroilor, filiala Dâmbovița, împreună cu Parohia Răzvadul de Jos și Primăria Comunei Răzvad au organizat o slujba de pomenire.       

      La eveniment, au participat preoții celor 4 parohii din Comuna Răzvad, oficialități județene și locale, militari, profesori și elevi ai școlii din localitate, care au intonat cântece patriotice, precum și credincioși ai parohiilor din comună.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI