You are currently viewing CONCURSUL DARURI DE LUMINĂ ÎN PAROHIA DOMNIȚA BĂLAȘA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCURSUL DARURI DE LUMINĂ ÎN PAROHIA DOMNIȚA BĂLAȘA DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în biserica Parohiei Domniţa Bălaşa, Protoieria Titu, s-a desfășurat concursul de ciocnit ouă roşii, intitulat „Daruri din lumină”, care a devenit deja o frumoasă tradiție a parohiei. Acesta s-a desfășurat după slujba Vecerniei din ziua de Paşti și a avut ca participanți foarte mulți copii și tineri, mulţi dintre ei fiind însoţiţi de părinţi, bunici şi prieteni.
   La finalul concursului, toți participanții au primit premii, constând din cărți și obiecte bisericești, iar câștigătorilor primelor locuri le-au fost oferite ultimele ediții sinodale ale Sfintei Scripturi.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI