You are currently viewing ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI S-A DERULAT A DOUA PARTE A CAMPANIEI “DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ ! ”

ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI S-A DERULAT A DOUA PARTE A CAMPANIEI “DONEAZĂ SÂNGE, SALVEAZĂ O VIAȚĂ ! ”

În perioada 10-18 octombrie 2022, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, s-a desfăşurat în Arhiepiscopia Târgoviștei cea de a doua etapă a campaniei Donează sânge salvează o viață!

  Astfel, s-au colectat 126 litri de sânge de la 277 clerici şi credincioşi, din cadrul protoieriilor Titu, Găești și Pucioasa.

Și în trecut, periodic, s-au organizat în Eparhia noastră astfel de acțiuni dedicate salvării de vieți și sprijinirii asistenței medicale de specialitate, ca mărturie a iubirii față de aproapele și susținere concretă a nevoilor comunitare.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI