You are currently viewing ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CIORĂNESCU DIN MOROIENI GLOD A FOST AJUTATĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ION CIORĂNESCU DIN MOROIENI GLOD A FOST AJUTATĂ DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Parohiile: Viforâta, Vișinești, Vulcana Băi, Vulcana de Sus și Vulcana Pandele din Protoieria Pucioasa, prin intermediul preoților și al unor tineri din comitetele parohiale, au oferit Școlii Gimnaziale Ion Ciorănescu din Moroieni Glod, vineri, 16 decembrie 2022, produse igienico-sanitare și hârtie pentru copiator.
Biserica a venit în întâmpinarea acestor nevoi ale școlii la solicitarea instituției educaționale, continuând astfel proiectul filantropic de ajutorare periodică și consistentă a instituțiilor educaționale și sociale din județul Dâmbovița, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI