You are currently viewing SEARĂ DE COLINDE LA PAROHIA EROILOR DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

SEARĂ DE COLINDE LA PAROHIA EROILOR DIN MUNICIPIUL TÂRGOVIȘTE

La Parohia Eroilor din Municipiul Târgoviște s-a desfășurat, marți, 21 decembrie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, o seară de colinde. Corul parohial și tineret Anastasis, îndrumat și dirijat de Pc. Pr. paroh Lucian Constantin Mileșan a interpretat câteva din cele mai cunoscute colinde din repertoriul național și internațional, în prezența părinților copiilor de la cor și a unor credincioși din parohie.
La finalul manifestării, preoții Parohiei Eroilor (Lucian Constantin Mileșan, Constantin Chivulescu și Cosmin Santi), au oferit 180 de pungi de daruri colindătorilor, constând în dulciuri și, de asemenea, celor prezenți ceai cald și covrigi, așa cum este tradiția cu acest prilej.
Corul Anastasis este cunoscut pentru prezența la numeroase evenimente locale și naționale unde promovează valorile creștine și românești prin intermediul artei muzicale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI