You are currently viewing ZIUA INTERNAȚIONALĂ A PERSOANELOR VÂRSTNICE A FOST MARCATĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

ZIUA INTERNAȚIONALĂ A PERSOANELOR VÂRSTNICE A FOST MARCATĂ ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice, luni, 2 octombrie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Eparhia noastră a oferit o masă pentru 20 persoane vârstnice, beneficiari de servicii sociale de îngrijire la domiciliu.

Acest demers a avut loc în urma colaborării cu Biroul de Îngrijire la domiciliu pentru Persoane Vârstnice din cadrul Direcției de Asistență Socială Târgoviște și a fost derulat prin intermediul sectorului Social-Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Târgoviștei, sub coordonarea Părintelui Consilier Cristian Oancea.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI